Mobilní aplikace iBemi

MBS service s.r.o.

iBemi – ovládací aplikace pro ovládání instalace KNX prostřednictvím mobilních zařízení, pro kterou jsme výhradním zastoupením pro Českou a Slovenskou republiku. Chcete mít přehled o stavu Vaší instalace – tedy Vašeho domu, nebo bytu – kdykoli „po ruce“?

Chcete ovládat nebo kontrolovat instalaci KNX prostřednictvím mobilního zařízení odkudkoli? Ať už jen proto, že nechcete právě vstávat z křesla, nebo jste „mimo dům“, nebo se Vám jen  nedostávají tlačítka na  ovladačích na stěně pro požadované funkce?

Chcete funkce, které by se tlačítky ovládaly složitě? Například nastavení barev RGBW svítidel nebo pásků?Chcete si vytvářet vlastní (především) světelné scény?

Rychlá, jednoduchá a přehledná aplikace iBemi tyto nároky a požadavky bez problémů splní. Tedy pokud máte instalaci KNX propojenu se sítí LAN v domě a s internetem.

Aplikace komunikuje přímo s jednotlivými přístroji na sběrnici instalace  a pro svoji funkci nevyžaduje žádný další hardware – kromě mobilního telefonu nebo tabletu (s operačním systémem Android nebo iOS) a KNX/IP rozhraní. Žádný server nebo podobné zařízení.

To je důvod, proč píšeme ovládací a nikoli vizualizační. Protože aplikace je ve spojení s instalací pouze tehdy, pokud si ji na svém mobilním zařízení vyvoláte. Pokud ji vypnete (odsunete do pozadí), nebo mobilní zařízení usne, datová komunikace ustane.

Majitelé zařízení s operačním systémem iOS mají navíc možnost si aplikaci kdykoli upravit podle svého, přímo v in-app editoru.

Grafický vzhled je uložen v telefonu a v rámci komunikace se přenášejí pouze informace o stavech jednotlivých obvodů, nikoli celé stránky – takže odezva systému na povel je opravdu velmi rychlá, stejně tak jako informace pro Vás o změnách stavu.

Licence

Zakoupená (časově neomezená) licence  je vázána na jednu KNX instalaci (resp. jeden KNX-projekt)  – tedy byt nebo dům, ale  i rozlehlý areál  a může ji využívat až deset mobilních zařízení.Pokud mobil nebo tablet vyměníte, můžete jej samozřejmě ze seznamu licencovaných zařízení smazat a nahradit novým.Na každém ze zařízení může být aplikace „odlišná“, podle toho, komu dané zařízení patří, nebo kterou část domu může ovládat. Můžete tak babičce nebo dětem umožnit jednoduše (a přitom komfortně) ovládat jejich pokoj, aniž by hrozilo, že budou „bráchovi zhasínat jeho pokoj“.

Grafika

Grafika je pořízena funkčnosti a přehlednosti. Stránky/obrazovky (představující obvykle jednotlivé místnosti) jsou seřazeny do horizontálních a vertikálních linií, mezi kterými lze přecházet přetažením obrazovky. Ale pokud chcete, jsou možná i tlačítka pro přímý přístup ke zvolené místnosti. A osm tlačítek na každé stránce je dostatečně velkých na to, abyste je pohodlně trefili i placem. Stavy jednotlivých funkcí se zobrazují přímo na tlačítku – buď zbarvením jeho rámečkem (pro stavy zapnuto/vypnuto) , barevnou linkou na okraji (např. pro stmívaná světla) nebo jako číselná hodnota (u teploty, údajů meteostanice nebo jiných měřicích přístrojů).

Připojení

Jak jsme již uvedli, iBemi komunikuje přímo s instalací KNX prostřednictvím KNX/IP rozhraní.  Umí rozlišit, zda se Vaše mobilní zařízení nachází ve stejné síti (domě), jako KNX/IP rozhraní nebo zda se připojujete zvenku. 

Pro připojení zvenku umí navíc využít služby dynamických DNS, tedy nemusíte mít doma pevnou veřejnou IP adresu. Záleží na Vás, resp. na možnostech a nabídce Vašeho poskytovatele připojení k internetu, jakou variantu pro vzdálený přístup zvolíte.

Vybrané stránky nebo tlačítka je možno chránit PIN-kódem (na iPadech i alfanumerickým, na ostatních zařízeních „pouze“ číselným), který platí od jeho „zadání“ do jejího uzavření nebo odeslání do pozadí.

Pokud vás možnosti a funkce této aplikace zaujaly, nebo máte zájem o další informace, neváhejte se na naši společnost obrátit, protože jsme výhradním zastoupením výrobce této aplikace – finské společnosti Bemi –  pro Českou a Slovenskou republiku. Kromě prodeje licencí pro tuto aplikaci zajišťujeme i technickou podporu (v češtině) jejím uživatelům. Majitelům licencí zakoupených u nás, je tato služba poskytována zdarma.